📷 7
General
| Doors | 1-2-0 |
|---|---|
| Dimensions | length – 14.90 m, width – 2.55 m, height – 3.38 m |
Engine
| Make | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Power | 410 hp (301 kW) |
| Fuel | diesel |
| Euro | Euro 5 |
Gearbox
| Type | Automaat |
|---|---|
| Make | Mercedes-Benz |
Axles
| Axles | 3 |
|---|---|
| Axle config | 6x2 |
| Suspension | Pneumo/pneumo |
Brakes
✓ ABS
✓ Engine brake
✓ Retarder
Cabin & comfort
✓ Sunroof
✓ Electric mirrors
✓ Tinted windows
✓ Soft seats
✓ Tachograph
Extra equipment
✓ Autonomous heater: Webasto
✓ Power steering
✓ Steering adjustment
✓ Spare wheel: Täissuuruses
Lights
✓ Headlights: Ksenoon
Other extras
✓ Tool box
Condition
| Condition | Used |
|---|
Additional info
| Color | Mitmevärviline |
|---|
Intercity buses
Contact seller
Mercedes-Benz Integro 301kW
14 000 €
Price excl. VAT
17 360 € Price incl. VAT (24%)
| Make | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | Integro |
| Type | Intercity buses |
| First registration | 2010 |
| Mileage | 1 100 000 km |
| Seats | 61+8 |
| Fuel | diesel |
| Engine | 301 kW / 410 hj |
| Gearbox | Automaat |
| Posted | 04.04.2026 |