📷 7
Description
Invalift keskuksel
General
| Doors | 1-2-0 |
|---|---|
| Dimensions | length – 14.80 m, width – 2.55 m, height – 3.61 m |
Engine
| Make | Volvo |
|---|---|
| Power | 250 kW |
| Fuel | diesel |
| Euro | Euro 5 |
| Tank capacity | 410 l |
Gearbox
| Type | Automaat |
|---|---|
| Make | Volvo |
Axles
| Axles | 3 |
|---|---|
| Axle config | 6x2 |
| Suspension | Pneumo/pneumo |
Brakes
✓ ABS
✓ Engine brake
✓ Retarder
Cabin & comfort
✓ Sunroof
✓ Electric mirrors
✓ Tinted windows
✓ Guide seat
✓ Soft seats
✓ Tachograph
Extra equipment
✓ Autonomous heater: Webasto
✓ Power steering
✓ Steering adjustment
✓ Spare wheel: Täissuuruses
Safety features
✓ Differential lock
Lights
✓ Headlights: Halogeen
Other extras
✓ Tool box
✓ Fridge
Condition
| Condition | Used |
|---|
Excursion buses
Contact seller
Volvo 9700H 250kW
12 000 €
Price excl. VAT
14 880 € Price incl. VAT (24%)
| Make | Volvo |
|---|---|
| Model | 9700H |
| Type | Excursion buses |
| First registration | 2008 |
| Seats | 60+28 |
| Location | Rootsi |
| Fuel | diesel |
| Engine | 250 kW |
| Gearbox | Automaat |
| Posted | 04.04.2026 |